pirmdiena, 2015. gada 12. oktobris

Montessori gads!

Khm, khm... Pēdējā laikā īpaši bieži nākas dzirdēt jautājumu - kāpēc tik sen nekas nav uzrakstīts blogā?
Būšu jau godīga, ir tik ērti fiksi ielikt bildi instagramā, uzrakstīt ne vairāk kā 140 zīmes twitterī un palielīties ar saviem jaunumiem facebookā. Un blogam, protams, neatliek laika, jo lai uzrakstītu kaut ko šeit ir jaatrod vismaz 1h brīva laika!
Būšu godīga, vasara ar 4 bērniem, kuriem bija iedots 3 mēnešu brīvlaiks no bērnudārza arī palidoja vēja spārniem! Un kāds tur blogs, ja daudz labprātāk kopā ēdām zemenes, peldējāmies jūrā, braucām laivu braucienā vai vienkārši bijām kopā!

Nu ir klāt rudens. Lielie bērni jau vairāk kā mēnesi ir atpakaļ bērnudārzā un arī man beidzot sāk parādīties kāds brīvāks brīdis. Tāpēc šodien gribu parādīt un pastāstīt par Montessori gada ķēdi un Gadalaiku apli!Šis ir Montessori materiāls, kas jau labu laiku ir mūsu mājās un mūsu ģimenē ir ļoti iemīļots. Mēs to velkam ārā katru reizi, kad mainās gadalaiks, kad sākas jauns gads, kad kādam ģimenē ir Dzimšanas diena un vienkārši reizēs, kad bērnam vajag vizuāli parādīt kur mēs gadā esam un cik ilgi kaut kas ir vēl jāgaida! Mums ir iesietas bantītes pie dienām, kas mums ir svarīgas un katru reizi attiecīgi katrs var vizuāli novērtēt, cik ilgi tā viņa īpašā diena ir jāgaida!

Montessori gada ķēde sastāv no 366 koka bumbiņām, kur katra bumbiņa attēlo vienu gada dienu, visas bumbiņas ir sadalītas 12 dažādās krāsās, kur katra krāsa attēlo vienu gada mēnesi. Visas krāsas ir sadalītas 4 lielās grupās (zaļš, dzeltens, sarkans un zils), kur katra grupa attēlo vienu gadalaiku, bet tas viss kopā - gadu!
29.februāra bumbiņa ir izcelta atsevišķi.Montessori gadalaiku aplis reprezentē 4 gadalaikus:
Pavasaris - zaļš;
Vasara - dzeltens;
Rudens - sarkans;
Ziema - zils!Šis Montessori materiāls, īpaši gada ķēde, ir ļoti krāsains, uzmanību piesaistošs un patiešām interesants materiāls bērniem! Gada ķēdi var izlikt aplī apkārt gadalaiku aplim un vizuāli parādīt, ka gads iet uz riņķi, bet var arī 3,2 metrus garo ķēdi atvērt un izlikt taisni un parādīt, ka gadam arī ir sākums un gals!

Un godīgi sakot, man nenāk prātā nekas labāks, krāsaināks un interesantāks, kā prezentēt bērnam laika plūdumu!

Tāpēc tagad gan ķēde, gan gadalaiku aplis ir iegādājami veikalā! Tiek izgatavoti pēc pasūtījuma!


1 komentārs:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...