piektdiena, 2014. gada 8. augusts

3 dienas laivā ar 3 maziem bērniem!

Tā kā apkārt tik dzirdu jautājumus - "nu kā Jums gāja? Kā bija?" - tad nolēmu, ka varbūt par šo piedzīvojumu vajag uzrakstīt arī te, savā blogā. Jo visdrīzāk interese par to "kā mums gāja" ir ne tikai mūsu tuvākajiem draugiem, bet arī citiem mazu bērnu vecākiem!

Tātad jā, šogad beidzot saņēmāmies un devāmies laivu braucienā kopā ar visiem trīs mūsu bērniem. Un uzreiz uz trīs dienām! Iepriekšējo reizi abi ar vīru ar laivām bijām braukuši tieši pirms 6 gadiem, kad mums vēl nebija neviena bērna! Tāpēc, protams, pirms tam bija neliels satraukums un galvā 100 dažādi jautājumi...

Tad kā mums gāja? Gāja mums fantastiski! Arī tagad trīs nedēļas pēc brauciena bērni joprojām to piemin, atceras un ar sajūsmu vēlreiz un vēlreiz pārstāsta savus piedzīvojumus! Tātad viennozīmīgi tas bija tā vērts! Piebildīšu, ka šī viņiem bija pavisam pirmā reize jebkādā laivā. Lielā meita reiz pavisam mazā vecumā tika izvizināta stundiņu pa ezeru ar airu laivu, bet puikām šī bija patiešām pirmā pieredze.


Mazliet par praktisko pusi:
- braucām mēs lielā kompānijā (20 cilvēki), no kuriem tikai 8 bija pieaugušie! Tātad 12:8 labs bērnu pārsvars! Bet toties bērni bija sajūsmā!
- visi pārējie mūsu brauciena dalībnieki bija rūdīti laivotāji ar maziem bērniem, tāpēc daudzas praktiskās lietas mēs uzticējām viņiem (piemēram, saplānot kopējās ēdienreizes, izīrēt laivas).
- braucām mēs pa Tebru. (Tebra satekot ar Durbi izveido Saku, kas savukārt Pāvilostā ietek jūrā). Mēs laivojām no Apriķiem līdz pašai Pāvilostai. Maršruta garums 41km. Teorētiski šis ir divu dienu maršruts, bet ņemot vērā lielo bērnu pārsvaru jau uzreiz nolēmām to pagarināt uz trīs dienām.
- 41km garumā varējām izbaudīt dažādus upes posmus - sākot ar līdz potītēm dziļo Tebru, kur laivas bija jāstumj, mazām sajūsmu izraisošām krācītēm, pār upi pārkritušiem kokiem un beidzot ar lielo, plato un dziļo Saku.
- Laivas mēs izvēlējāmies kanoe tipa un tās izīrējām juraslaivas.lv. Lieliska apkalpošana un serviss! Iesaku!
- Man kā mammai, protams, vislielākās galvas sāpes radīja fakts, ka mantas var paņemt līdzi tikai tik daudz, cik satilpst laivā! Ņemot vērā, ka obligāto lietu sarakstā bija telts, 5 guļammaisi un pārtika 3 dienām, tad daudz vietas vairs nepaliek! Es paņēmu līdzi it kā ,manuprāt, minimumu, kas beigās izrādījās par daudz! Mums gan ļoti paveicās ar laiku, no lietus nebija ne miņas, tāpēc arī drēbes nevajadzēja tik daudz.
- Arī mūsu jaunākais (1g10mēn) trīs dienas laivā izturēja godam! Brīžiem, protams, vajadzēja skaļākā balsī atgādināt, ka ir jāsēž!
- Bet mūsu lielais brālis (3gadi) iemanījās iekrist ūdenī un ne jau tajā seklākajā vietā! Pateicoties peldvestēm tikām cauri vien ar mazu izbīli. Tajā brīdī puika, protams, bija sabijies, bet tagad to atceras kā centrālo brauciena notikumu un visiem par to sajūsmināti stāsta!

Ja kāds vēl domā, vai var laivot ar mazu bērnu, tad es saku, ka var un vajag! Mums pieaugušajiem, tas varbūt bija neliels pārbaudījums, bet bērniem tas bija neaizmirstams piedzīvojums! Turklāt tas miers, svaigais gaiss un ūdens radīja lielu atpūtu no ierastās pilsētas kņadas un no ikdienas rūpēm un raizēm!

Kad es bērniem tagad jautāju, vai brauksim ar laivām vēl, tad viņiem gaisā ir abas rokas un tie sajūsmināti sauc "JĀ!"! Un es tiem parasti atbildu: "Protams, ka brauksim vēl!" Tātad patika gan lieliem, gan maziem un visiem gribas laivot vēl! 


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...