ceturtdiena, 2013. gada 5. decembris

Ziemassvētkus gaidot - filca eglīšu rotājumi

Man patīk Ziemassvētkos ar mazu dāvaniņu iepriecināt gandrīz katru Ziemassvētku laikā satikto cilvēku. Ne ar dārgām dāvanām, bet ar mazu, mīļu, pašu rokām darinātu lietiņu. Un vislabāk ar tādu, ko es varu pagatavot kopā ar bērniem.
Viena mūsu mājās pārbaudīta un draugu atzinīgi novērtēta lieta ir filca riņķis.


Ideja par šādu eglīšu rotājumu man radās pirms diviem gadiem, kad Krīstīne uzaicināja piedalīties savā projektā - "Pagatavo svētkiem!". Toreiz tas bija eksperiments, kas jau tai pašā gadā parauga 40 rotājumos, ko dāvinājām svētku laikā satiktiem cilvēkiem. Jā, tik ļoti mums abām ar toreiz divgadīgo meitu tos patika gatavot!
Pagājšgad jau kopā ar mazo brāli Adventes laikā krāsainos filca riņķus gatavojām paši sev. Jo pagājšgad savās mājās izvērtām akciju - bērniem draudzīga eglīte - trauslo, spīdīgo bumbu vietā eglīti izrotājām ar pašu bērnu veidotiem rotājumiem! Un filca riņķi bija vieni no tiem.


Šogad jau atkal gribas tādus gatavot, bet nevaru izdomāt - kam? Draugiem tādi jau ir, pašiem arī! Tad nu nolēmu, ka vismaz padalīšos vēlreiz te blogā ar šo skaisto un krāsaino eglīšu rotājumu darināšanas aprakstu! Šādus rotājumus ir patiešām vienkārši pagatavot un to var izvērst par lielisku aktivitāti kopā ar bērniem. Jo laiks, ko mēs veltam viens otram ir vislielākā dāvana svētkos! Nepieciešamie materiāli filca riņķim:
 - dažādu krāsu filcs;
 - stingrs diegs;
 - adata;
 - šķēres.

1. Vispirms filcu sagriež mazos gabaliņos. Mums apmēram 2x2cm.


2. Tad ņem sagrieztos filca gabaliņus un ver garā virtenē uz diega.


3. Kad šķiet, ka ir savērts pietiekams daudzums filca gabaliņu, tad virteni sasienot savieno aplī.


4. Iesien rotājumu lentītē vai kādā skaistā diegā, lai to var iekārt eglītē, un skaists, pašu rokām gatavots eglīšu rotājums gatavs!


Lai Jums visiem skaists, mīļš un galvenais nesteidzīgs Ziemassvētku gaidīšanas laiks!


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...