pirmdiena, 2013. gada 29. aprīlis

Tamborēšanas apraksts cepurītei

Pirms gandrīz 2 gadiem uztamborēju es mazu baltu cepurīti savai meitiņai. Un kopš tā laika katru gadu pavasarī es saņemu e-pastus ar lūgumu paskaidrot kā šādu cepurīti tamborēt... Tāpēc šodien nolēmu, ka publicēšu šo aprakstu arī šeit blogā!Tamborēšanas shēma šai cepurītei ir pavisam vienkārša, godīgi sakot, nemaz nezinu, vai pareiza! Toreiz tamborēju pēc sajūtām, tāpēc arī apraksts tāds vairāk uz sajūtām balstīts... bet te nu būs:


Visa cepurīte ir tamborēta ar garajiem stabiņiem ar vienu apmetumu (tā laikam tas saucas pareizi latviski)! Un tamborēju es to ar 4.5 izmēra adatu un atbilstošu 100% kokvilnas dziju!

Uztamborē pīnīti no 4 gaisa cilpiņām, savieno aplī.
1.rinda: 3 gaisa cilpiņas, 11 garie stabiņi aplī, ar savienojuma stabiņu savieno ar rindas sākumu (kopā 12 valdziņi aplī);
2.rinda: 3 gaisa cilpiņas, 1 garais stabiņš tai pašā valdziņā, ar kuru savienoja iepriekšējo apli, 2 garie stabiņi katrā valdziņā uz apli, savienojuma stabiņš (kopā 24 valdziņi aplī);
3.rinda: 3 gaisa cilpiņas, *2 garie stabiņi nākamajā valdziņā, 1 garais stabiņš - nākamajā* atkārtot no * līdz * visu apli, baigās savienojuma stabiņš (kopā 36 valdziņi aplī);
4.rinda: 3 gaisa cilpiņas, *pa 1 garajam stabiņam nākamajos 2 valdziņos, 2 garie stabiņi nākamajā valdziņā* (sanāk katrā trešajā valdziņā jātamborē 2 stabiņi), tā atkārtot visu apli, beigās savienojuma stabiņš (kopā 48 valdziņi).

Un te ir jāskatās, vai ir pietiekams cepurītes platums. Ja pietiek, tad turpina tamborēt uz apli, pa vienam garajam stabiņam katrā valdziņā, kamēr ir notamborēta pietiekami gara cepurīte.
Ja liekas, ka vajag lielāku cepuri, tad var vēl kādu 1-2 rindas pieaudzēt pēc 4.rindas shēmas!

Ja gribās tādu pašu apakšējo maliņu, kā manai cepurītei, tad beigās, kad cepurīte ir pietiekami gara pietamborē vēl 2 apļus:

1.rinda: *2 valdziņus izlaiž, 7 garie stabiņi trešajā valdziņā, 2 valdziņus izlaiž, savienojuma stabiņš nākamajā valdziņā* un tā uz riņķi.
2.rinda: viss aplis īsie stabiņi.

Un gatavs!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...