otrdiena, 2013. gada 26. marts

Montessori bumbu turpinājums

Pirms dažām nedēļām rakstīju par Montessori bumbu, ko uzšuvu savam mazulim. Un šajā rakstā piedāvāju pie tādas tikt arī citiem! Tad nu atrādu jaunākās bumbas, kas pēc īpašiem pasūtījumiem ir tapušas mūsmājās!

Piedāvājums joprojām ir spēkā! Ja ir vēlēšanās pie šādas līdzīgas bumbas tikt - rakstiet man uz e-pastu! 

Zaļi/ brūni/ oranžā bumba:


Bumba ar nosaukumu "Pavasaris":


Zaļi/ zili/ pelēkā bumba:


Jautāsiet - ko šāda bumba dod un kam tāda vajadzīga?
Pēc iepriekšējā raksta par bumbām palūdzu Līgai Kristai uzrakstīt teoriju par šādām Montessori zīdaiņu bumbām. Tad nu pārpublicēšu to arī šeit:


"Sākotnēji - laikā, kad mazais vēl guļot uz muguras un kustinot tikai savas rociņas un kājiņas mēģina sniegties pēc kautkā, pakariet bumbu virs mazuļa aktivitāšu paklājiņa vai gultiņas (sanāk improvizēts Montessori karuselis). Ja būsiet labs novērotājs (Montessori svarīgs pīlārs: pieaugušais nevienā vecumposmā nav līderis, vai vadītājs, bet ir novērotājs un atbalstītājs) - pamanīsiet, ka pat 3 mēnešu veca mazuļa nekoordinētajās roku kustībās ir pamanāma virzīta griba! Ja bumbu paredzēts sākt lietot jau agrīni - labāk derēs kontrastējoši un vienkrāsaini toņi!

Vēlāk bumba darbojas kā velšanās (pēc tam arī rāpošanas) stimulators. Montessori "Ļauj man darīt pašam" šinī gadījumā izpaužas tādejādi, ka bumba neripo pārāk tālu (un tomēr ripo), kad bēbis to mēģina aizskart, tātad motivācija tikt klāt turpinās, bet nav vajadzīga pieaugušā līdzdalība vai nu liekot neripojošu "mantiņu" ik pa laikam tālāk, vai nu nesot atpakaļ par tālu aizripojušo bumbu.

Kad mazais sēž, tad bumba kā jekura līdzīga rotaļlieta ir ērti satverama, pārliekama no rokas rokā, ripināma, droši metama, jo diezin vai var saplēst ko savā ceļā, palīdz trennēt plaukstas locītavas. Derēs arī kā pirmā speršanas bumba!"

Trīs mazi puikas ir tikuši pie jaunām bumbām - tad nu lai viņiem priecīga, jautra un izglītojoša rotaļāšanās!

5 komentāri:

 1. Rekur oriģinālais links :)

  http://ligakrista.blogspot.com/2013/03/montessori-zidainu-bumba.html

  Ceru, ka fleur tevi ir jau sakontaktējusi :)

  AtbildētDzēst
 2. Ha, hā! Un tas pēc tam, kad mūsu tikšanās laikā nodiskutējos par Montessori? :) Tie klusie ūdeņi tie dziļākie, nudien... :)

  AtbildētDzēst
  Atbildes
  1. šis komentārs izklausās intriģējoši :D

   Dzēst
  2. Laine - pēc mūsu sarunas nekas nav mainījies! Es joprojām nepretendēju uz Montessori pazinēja un zinātāja statusu! Ir lietas, kas man patīk un ko pieņemu un adaptēju savā ģimenē un ir lietas, kuras attiecīgi nē! Kas vainas?

   Dzēst
 3. Laura - vainas jau nekādas! :) Es tikai tā atminējos to sarunu un iedomājos sevi "runāšana sudrabs, klusēšana - zelts" kontekstā...
  Bumbas foršas!

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...