ceturtdiena, 2013. gada 7. marts

Bumba Montessori stilā

Teikšu  godīgi - par Montessori pedagoģiju es zinu maz, lai neteiktu, ka nezinu nemaz!
Tomēr pēc Zanes ieteikuma, ierosinājuma un iedrošinājuma uzšuvu savam mazākajam jaunskungam (6 mēn.) Montessori bumbu.


Šāda bumba ir piemērota bērniem, kas sāk mācīties satvert lietas ar abām rokām, tātad no kādiem apmēram 4/5/6 mēnešiem. Un tā savā ziņā pilda arī attīstošās rotaļlietas funkciju, jo daudzie bumbas "rokturīši" palīdz bērnam attīstīt plaukstas locītavas spēku un koordināciju! 
No mūsu ģimenes pieredzes varu teikt, ka bumba ļoti patīk mazajam puikam un ir viņam interesanta. Bet tai pašā laikā arī lielais brālis (1g 10mēn) bumbu pieņēma ar nesamāksloti lielu sajūsmu, jo viņš mums ir liels visa veidu bumbu fans un mīļotājs! Tādēļ droši varu teikt, ka bumba nebūs bēbīš-rotaļlieta vien uz dažiem mēnešiem, bet brāļi to pa māju varēs mētāt vēl ilgi!

Tā kā bumba sanāca patiešām laba un par labu to atzina ne tikai mazais puika, bet arī lielākie bērni, tad nolēmu, ka ir jāuzšuj vēl viena tāda pati bumba!


Jautāsiet - kam tad otra bumba?
Sākumā jau rakstīju, ka šādu bumbu man uzšūt ieteica Zane. Bez viņas ierosinājuma es šādu bumbu nebūtu pat pamanījusi, kur nu vēl iedomājusies uzšūt... Bet viņai pašai mājās arī aug trīs bērni un mazākajam puikam arī ir vien daži mēneši. Tāpēc iedomājos, ka viņiem taču arī noteikti vajag šādu bumbu!

Jā! Šī zaļi - dzelten - pumpainā bumba ir dāvana Zanes ģimenei, bet īpaši jau, protams, mazākajam puikam! Zane! Es sazināšos ar Tevi e-pastā, kā mēs bumbu varam nogādāt līdz jūsmājām!


Gribi šādu Montessori bumbu arī savam mazulim? Šeit ir atrodama lieliska vizuāla pamācība kā tādu uzšūt (angliski gan)! Bet ja nu gadījumā bumbu dikti gribas, bet nav iespējas pašu spēkiem pie tādas tikt, tad droši drīkst rakstīt man uz e-pastu - mēs noteikti kaut ko sarunāsim!

4 komentāri:

  1. Super, super, super!!!! :) Liels paldies!

    AtbildētDzēst
  2. redz kur uzrakstīju teoriju :)
    http://ligakrista.blogspot.com/2013/03/montessori-zidainu-bumba.html

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...