pirmdiena, 2011. gada 21. novembris

Sacīts - darīts jeb priekšautiņš manai meitiņai

Jau kādu laiciņu atpakaļ Plūmītes blogā bija lieliska pamācība kā ātri un labi uzšūt skaistu priekšautu saviem bērniem! Un jau toriez nospriedu, ka arī manai mazajai dāmai tādu noteikti vajag! Jo viņai tik ļoti patīk palīdzēt mammai virtuves darbos un arī tik ļoti patīk būt īstai māksliniecei, bet drēbes pēc tam izskatās tik ļoti nožēlojami netīras...


Tad nu vienu dienu ķēros pie darba un uzšuvu priekšautiņu! Te jāsaka lielais paldies Plūmītei, ka viņa savā blogā paradīja kā uzšūt priekšautu pēc labākajiem Montessori pedagoģijas piemēriem. Jo es nekad pati nebūtu iedomājusies, ka priekšautam ir jābūt tādam, ko bērns pats var sev gan uzlikt, gan noņemt. Tā vietā, lai augšējās bantes vietā ieliktu gumiju, bet apakšējās - lipekli, es noteikti tā klasiski abas lentas būtu uzšuvusi sasienamas... un katru reizi, kad mana princese gribētu to uzvilkt vai novilkt (un tas notiek vairākas reizes dienā), dabūtu skriet un tik siet ciet un vaļā, ciet un vaļā... :)
Tad nu re ku rezultāts! Es vēl izgudroju izmantot ūdens necaurlaidīgu vējjaku audumu un tagad ir pavisam vienkārši - pēc lielās izdauzīšanās ar krāsām, priekšautu noslauku ar mitru lupatiņu un gatavs! - to var lietot atkal! :) Milti gan pie šī auduma neīpaši labi pieķeras klāt, bet tam varbūt būs ātri jāuzšuj vēl viens priekšauts no parasta kokvilnas auduma, viens krāsošanas darbiem, bet otrs - kūku cepšanas darbiem!


Ienāc idejukrellēs atkal rīt, jo es pastāstīšu kā pašam mājās pagatvot super ekoloģiskās krāsas!
*There was a wonderful tutorial how to make a child's apron at blog "Plūmītes pasaule" some time ago. And already then I thought that my little daughter needs that as well! Because she likes so much to help me in the kitchen and she loves to be an artist, but the clothes afterwards looks so miserably...
So one day I sewed an apron for my little lady! Here I should say "thanks" to Plūmīte, that in her blog she showed how to make an apron by using the best examples of the Montessori pedagogy. Because I would never imagined the child should be able to take it on and off by himself. In stead of putting the elastic band in the place of higher band and the sticky fabric in the place of lower band, I would sew both bands classically - tied-up... and every time my princess want to wear it (and it happens several times a day), I should run an help her... :)
So, here is the result! I figured out to use waterproof fabric and now it is easy - when the painting is finished, I just clean the apron with water and ta-da! - we can use it again! :) Maybe for the kitchen it is not the best material, because flour don't stick to it, but for that maybe I should sew another apron from simple cotton fabric... one for painting but the other for cooking!
Visit my blog tomorow again, because I will show how to make homemade finger paint!
 

2 komentāri:

  1. Ļoti skaists priekšautiņš - tik košs, tā vien prasās pēc augstās mākslas :)))

    AtbildētDzēst
  2. Superīgs izejmateriāls (jo teikt "audums" laikam nebūtu pareizi) - tik krāsains un košs, ideāls bērnam-māksliniekam! Skaisti!

    AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...