pirmdiena, 2011. gada 27. jūnijs

Ziepju burbuļi / *Soap bubbles

Šogad svinot vasaras saulgriežus mēs priecājāmies un draiskojāmies ar ziepju burbuļiem! Gan lieli, gan mazi varēja iejusties burvju mākslinieku lomās un pūst un veidot gan lielus, gan mazus, gan apaļus, gan ovālus ziepju burbuļus! Mums bija jautri!Lai kaut ko šādu pagatavotu nepieciešams vien:
 • 1 litrs vārīta atdzesēta ūdens;
 • 1 pudelīte glicerīna (nopērkams aptiekās);
 • 100 ml trauku mazgājamā līdzekļa „Fairy”;
 • liela bļoda;
 • metāla stieplītes no kā pagatavot burbuļu pūšamos riņķus;
 • marle vai kāds cits auduma gabals!
Ūdeni ar glicerīnu un Fairy sajauc lielā traukā vai bļodā, no metāla stieplītēm izloka burbuļu pūšamos riņķus, aptin tos ar marli un atrakcija var sākties! Mēs izlocījām daudzus dažāda lieluma riņķus – mazus pašiem mazākajiem burbuļiem un pavisam lielus – lieliem burbuļiem! Un marle ir stieplītēm jātin apkārt tāpēc, ka metāls burbuļus pārplēš. Un jā, mūsu novērojumi liecina par to, ka iespējams tam ziepjūdenim ir jāļauj kādu brītiņu pastāvēt un savilkties, jo vismaz mums otrajā dienā burbuļi sanāca daudz labāki! Bet varbūt tā jau bija mūsu iepriekšējā dienā iegūtā burbuļu pūšanas meistarība? :) Lai vai kā garlaicīgi nebija ne lieliem, ne maziem, ne vakarā, ne arī no rīta!

Un jā, šīs dienas liepziedu un meža zemeņu smarža, ir manas Dzimšanas dienas smarža! Jā, Dievs man ir dāvājis Dzimšanas dienu pavisam skaistā vasaras laikā! Priekā!  

2 komentāri:

 1. kladē ar nosaukumu "receptes" , kuras laika gaitā papildinās:) ielikšu arī šo recepti, kas tik pat vērtīga kā omes plānās pankūkas vai zemeņkūka. Paldies :)

  AtbildētDzēst
 2. paldies) tieši tagad meklējam "recepti")

  AtbildētDzēst

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...