ceturtdiena, 2011. gada 3. marts

Zaļi dzeltenās krelles / *Green yellow necklace

Kaut kā pēdējā laikā man tā zaļā krāsa ir ļoti tuva... Tad nu pirms kāda laiciņa savēru sev zaļi dzeltenas krelles :) 
Ideja par krellēm radās, kad atradu vecas vecmāmiņas koka krelles, kurām jau lēnām bija sākusi lobīties nost krāsa. Bet vecmāmiņa tik mīļa un viņas krelles arī, ka nolēmu – jādod krellēm otra dzīve un radās ideja par to aptamborēšanu! Un piepērkot klāt vēl citas bumbiņas, sanāca man šādas krelles un auskari!Bumbiņas es aptamborēju, izmantojot šādu shēmu:

1.rindiņa: Iztamborē pīnīti no trīs gaisa cilpiņām, savieno aplītī. 
2.rindiņa: Aplīša vidū iztamborē 6 īsos stabiņus. 
3.rindiņa: Katrā cilpiņā iztamborē pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā sanāk 12 īsie stabiņi šai rindā. 
4.rindiņa: Katrā cilpiņā tamborē pa īsajam stabiņam, bet katrā trešajā cilpiņā (3., 6., 9., 12.) tamborē pa diviem īsajiem stabiņiem. Kopā sanāk 16 īsie stabiņi šai rindā. 
5.rindiņa: Atkārto 4.rindiņu un kopā šai rindā sanāk 21 īsais stabiņš. 
6. - 8. rindiņa: Tamborē bez pieaudzēšanas, katrā rindā 21 īsais stabiņš 
9.rindiņa: Sāk samazināšanu. Iztamborē divus īsos stabiņus, tad divi jāsatamborē kopā (iedur adatu nepieciešamajā vietā, izvelk cilpiņu (uz adatas 2 cilpiņas), iedur adatu nākamajā nepieciešamajā vietā, izvelk vēl vienu cilpiņu (uz adatas 3 cilpiņas), apmet pavedienu un izvelk to cauri visām trim cilpiņām.). Shēmu 2 īsie stabiņi + 2 satamborēti kopā turpina līdz rindas beigām. Kopā sanāk 16 īsie stabiņi šai rindā.
10.rindiņa: Ievieto koka bumbiņu un atkārto 9.rindiņu. Kopā šai rindā sanāk 12 īsie stabiņi. 
11.rindiņa: Katri 2 stabiņi ir jāsatamborē kopā, tā lai veidojas 6 cilpiņu pīnīte.

Principā šai vietā bumbiņas tamborēšana ir pabeigta. Var nogriezt un nostiprināt pavedienu un paslēpt diega galu! Bet manām bumbiņām šis atlikušais caurums likās par lielu, tāpēc es pēc vajadzības vēl paturpināju 11.rindu, satamborējot pa 2 stabiņiem kopā!  

Pēc šādas shēmas var aptamborēt apmēram 1,7 cm diametrā lielas bumbiņas! Ja vajag aptamborēt lielākas, tad vienkārši pēc vajadzības ir jāturpina pieaudzēšanas rindas (pēc 4.rindiņas shēmas) un attiecīgi būs arī vairāk samazināšanas rindas! Ja vajag aptamborēt mazākas bumbiņas, tad arī attiecīgi pieaudzēšanas un samazināšanas rindas būs mazāk!

Izmēģiniet arī jūs, jo tas patiešām ir vienkārši! Viss, kas nepieciešams vien ir bumbiņas, tambordiegs, tamboradata un pavisam nedaudz laika :)
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...